DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Bezpečnostní fólie

Vítejte na stránce renova.websnadno.eu v sekci Bezpečnostní fólie

Bezpečnostní fólie byly vyvinuty pro ochranu prosklených ploch budov proti zlodějům a vandalům. Poskytují současně ochranu před poraněním při nárazu do skleněné plochy. Výrazně snižují omezení řezných a bodných zranění osob.

Bezpečnostní fólie udrží úlomky skla pohromadě a vytvářejí tak účinnou mechanickou bariéru proti násilnému proražení. Novým trendem je jejich aplikace při ochraně před účinky tlakové vlny při explozi nebo větrné bouři.

Výroba

Bezpečnostní fólie jsou vyráběny technologií laminování několika vrstev. Vyrobí se tak dvou či třívrstevný komplet.

Fólie s atestem P2A-ČSN EN 356 již v kombinaci se sklem o tloušťce 3 mm zaručuje vysokou odolnost proti proražení a je v souladu s mezinárodními normami přijatými v ČR.

Tato evropská norma je určena k posouzení výrobků pro bezpečnostní zasklení, které je běžněji známé jako zasklívací výrobky „proti lupičům“ a „proti vandalům“. Protože neexistuje jednoduchá zkouška, která by pokryla široký rozsah odolnosti proti útoku, jsou použity zkušební metody, které definují různé kategorie odolnosti. Záměrně nebyly připojeny k žádné zkušební metodě výrazy „proti lupičům“ nebo „proti vandalům“, zvláště proto, že tyto termíny lze jen nepřesně definovat a v jejich definici dochází ke značnému překrývání. Zkušební metody nenapodobují podmínky skutečného útoku člověka, ale jsou určeny ke klasifikaci srovnatelné odolnosti.

Výhody a použití

Bezpečnostní fólie jsou čiré a poskytují ochranu proti škodlivému UV záření. Dokáží odfiltrovat 98% UV záření. Současně chrání vybavení interiéru (obrazy, koberce nábytek atd.) proti vyblednutí barev. Povrch fólie je opatřen ochrannou vrstvou proti poškrábání. Při čištění postupujeme obdobně jako při čištění skla. Čištění musí probíhat bez použití abrazivních čistících prostředků, tvrdých kartáčů a stěrek.

Bezpečnostní fólie lze instalovat z interiérové strany na libovolné prosklení. Fólie jsou vyráběny v šířce 1,524m. V případě, že rozměry prosklení jsou větší než 1,524 mm je pojišťovnami akceptované napojení. Spoj nemá vliv na deklarované vlastnosti fólie